Posiadamy w ofercie trzy lokalizacje:

PROGNOZA POGODY ZAKOPANE

Zakopane

Atrakcje

Organizujemy kuligi z pochodniami, jazdę skuterami, psie zaprzęgi oraz transfer luksusowymi samochodami do Zakopanego pomiędzy lotniskami np. Balice -Kraków-Zakopane; Okęcie/Warszawa – Zakopane oraz każdą inną potrzebną destynację.

 

 

Atrakcje Zakopanego i Tatr

Zakopane to najpopularniejszy ośrodek turystyczny na Podhalu. Każdego roku odwiedza je blisko 3 mln osób, co dla liczącego nieco ponad 30 tys. osób Zakopanego, niemałe wyzwanie. Większość turystów odwiedza Zakopane z uwagi na malownicze położenie pomiędzy pasmem Gubałówki i Tatr oraz atrakcje turystyczne jakie tu znajdziemy. Piękne widoki na okoliczne szczyty rozciągają się praktycznie z każdego miejsca w Zakopanem. Szczególne wrażenie robi górujący nad miastem Giewont.

Innym aspektem, który przyciąga w to miejsce, jest kultura góralska znajdująca odzwierciedlenie w budynkach, zwyczajach i tradycjach oraz organizowanych imprezach i atrakcjach. Liczne jej przykłady znajdziemy w znajdujących się w Zakopanem muzeach, folklorze i rzemiośle czy kościołach i willach budowanych zgodnie z zasadami stylu zakopiańskiego. Dla turystów organizowane są imprezy nawiązujące do tradycji góralskich. Do najważniejszych należą: Festiwal Folkloru Ziem Górskich, Tatrzańskie Wici, Majówka Tatrzańska, Zawody na starym sprzęcie narciarskim o Wielkanocne Jajo.

ATRAKCJE W ZAKOPANEM

Większość turystów swoje pierwsze kroki kieruje na KRUPÓWKI. To najbardziej reprezentacyjna ulica w Zakopanem i jednocześnie deptak. Znajdują się liczne restauracje, knajpy, sklepy z pamiątkami, organizuje się liczne pokazy. Niestety strona komercyjna coraz bardziej przeważa nad tradycją, co niestety odbija się na charakterze Krupówek.

Gubałówka - widok na Giewont

Gubałówka – widok na Giewont (fot. własna)

Z Krupówek dość łatwo dostać się na Gubałówkę, dolna stacja kolejki mieści się po drugiej stronie ulicy.GUBAŁÓWKA to jedna z ważniejszych atrakcji Zakopanego z uwagi na niesamowite widoki jakie można oglądać z jej szczytu. Widać całą panoramę Tatr i Zakopanego a także fragment pasma Babiogórskiego. Na górze znajdziemy zjeżdżalnię grawitacyjną, knajpy dla turystów, kramiki wzdłuż drogi na szczycie, parki linowe. Zimą dodatkowo park narciarski, atrakcje na skuterach, tory saneczkowe czy wyprawy na rakietach śnieżnych.

Przy ulicy Krupówki 10 mieści się MUZEUM TATRZAŃSKIE, największe muzeum w Zakopanem posiadające liczne filie. Zbiory gromadzone w muzeum związane są z Tatrami i folklorem oraz kulturą góralską. Najbardziej znaną filią muzeum jest Willa Koliba mieszcząca się przy ulicy Kościeliskiej. W środku, zgodnie z przeznaczeniem pomieszczeń, przygotowano eksponaty meble, sprzęty, elementy rękodzieła.

Stary kościół w Zakopanem

Stary Kościół w Zakopanem (fot. własna)

Przy ulicy Kościeliskiej mieści się jeden z najstarszych zabytków w Zakopanem. Drewniany, zabytkowy kościół zwany też STARYM KOŚCIOŁEM został wybudowany w 1847 roku. Konstrukcja zrębowa, tak charakterystyczna dla budowli drewnianych, tworzy z zewnątrz niesamowite wrażenie. Podobnie jak drewniane wnętrze i ołtarz. Obok kościoła znajduje się Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, gdzie pochowani są zasłużeni dla miasta ludzie. Na uwagę zasługują nagrobki, które w większości są swoistymi dziełami sztuki. Duża część z nich powstała w pracowni Władysława Hasiora.

Kolejną atrakcją turystyczną jest na pewno SANKTUARIUM NA KRZEPTÓWKACH, które jest obecnie największym kościołem w Zakopanem. Wybudowane na pamiątkę zamachu na papieża Jana Pawła II. Największe wrażenie robi wnętrze sanktuarium, gdzie większość elementów wykonana jest z drewna przez zakopiańskich rzemieślników.

Wielka Krokiew w Zakopanem

Wielka Krokiew (fot. Wikipedia)

Innym miejscem, które na pewno warto odwiedzić w Zakopanem, jest WIELKA KROKIEW. Kompleks skoczni narciarskich kojarzy się większości turystów ze skokami narciarskimi, które odbywają się tam każdego roku. Wielka Krokiew jest też świetnym punktem widokowym, na który można wjechać wyciągiem, takim samym jak dla skoczków narciarskich. Wysokość z jakich zjeżdżają skoczkowie robi niesamowite wrażenie, panorama na Zakopane również. Dodatkową atrakcją są też zawody, które odbywają się tutaj w ramach letniego Grand Prix.

 

ZIMOWE ATRAKCJE ZAKOPANEGO

Kiedy biały puch spowije Zakopane to zaczyna się sezon na wszystko co jeździ i rusza się po śniegu. Przede wszystkim to jazda na nartach. Mimo dość niepochlebnych opinii Zakopane nie jest aż tak słabą bazą narciarską. Jeżeli dołożymy do tego stacje narciarskie w okolicznych miejscowościach (głównie Białka i Bukowina Tatrzańska) to można tu całkiem dobrze pojeździć na nartach.

Nie brakuje też tras do uprawiania narciarstwa biegowego. Tereny wokół Zakopanego świetnie się do tego nadają – istnieje kilkanaście tras przygotowanych dla narciarzy biegowych. Dla tych co lubią bardziej ekstremalne wyzwania dobrym pomysłem mogą być WYCIECZKI SKITOUROWE. Nie ograniczają nas wtedy przygotowane trasy, możemy sobie samemu wymyślić gdzie chcemy wędrować.

Na turystów czekają też inne atrakcje nie związane już z nartami. Dużo frajdy może nam sprawić przejazd skuterem śnieżnym po okolicznych lasach. Organizowane są kuligi z pochodniami i ogniskami z przygrywającą kapelą góralską. Można też przejechać się psim zaprzęgiem na specjalnie przygotowanych trasach.

ATRAKCJE W TATRACH

Będąc w Zakopanem ciężko nie zwiedzić choć kilku miejsc w Tatrach. Nawet Ci najbardziej leniwi chętnie wybiorą się na górską wycieczkę. Nie trzeba oczywiście od razu myśleć o poważnych wspinaczkach, czasem wystarczy spacer żeby zobaczyć piękno tatrzańskiej przyrody.

Na pewno warto wybrać się na spacer DOLINĄ KOŚCIELISKĄ. To jedna z bardziej malowniczych dolin i jednocześnie dobrze przystosowana do ruchu turystycznego. Na końcu doliny znajduje się schronisko górskie, gdzie można odpocząć podziwiając panoramę na okoliczne szczyty. Dojście do schroniska z Kir (początek doliny) zajmie nam około 2 godzin, podobnie powrót. Po drodze można też odwiedzić kilka jaskiń, z których słynie Kościeliska. Najpopularniejsza z nich to Jaskinia Mroźna.

Dolina Kościeliska

Dolina Kościeliska (fot. własna)

Morskie Oko

Morskie Oko (fot. własna)

Nikomu nie trzeba chyba reklamować atrakcji turystycznej jaką jest MORSKIE OKO położone w Dolinie Rybiego Potoku. To miejsce potrafi odwiedzić kilkanaście turystów w czasie długich weekendów. Osobiście nie polecamy wybierać się nad Morskie Oko w takich warunkach, bo wszechobecne kolejki, korki potrafią zniechęcić. Jednak dla takich widoków jakie spotkamy w tym miejscu może nawet warto przecierpieć te tłumy.

Turyści, którzy lubią wygodę i chcą obejrzeć piękne widoki na pewno chętnie skorzystają z kolejki górskiej prowadzącej na KASPROWY WIERCH. Na szczycie mamy restaurację, obserwatorium meteorologiczne oraz szlaki górskie rozchodzące się w kierunku Czerwonych Wierchów a w drugą stronę Świnicy i dalej Orlej Perci.

Widok na Giewont z Doliny Strążyskiej

Widok na Giewont z Doliny Strążyskiej (fot. własna)

Można powiedzieć, że największą atrakcją w Tatrach jestGIEWONT. Jest jednym z symboli Zakopanego, swoisty „śpiący rycerz” czuwający nad miastem. Trzeba powiedzieć, że mimo swojej bliskości Giewont jest wysokim i niebezpiecznym szczytem górskim. Tam zdarza się najwięcej wypadków śmiertelnych w całych Tatrach. Jednym z powodów jest duża ilość turystów, którzy próbują zdobyć tą górę. Innym, że nie zachowują wystarczającej ostrożności. O chodzeniu w klapkach krążą opowieści. Giewont jest i piękny i niebezpieczny.

Opis, tekst w całości skopiowany ze strony:

http://www.myzakopane.pl/

Zdjęcia zawarte na stronie są własnością Ap.Chamerion; chronione prawami autorskimi. Zakaz kopiowania i powielania zdjęć.

Co mówią nasi Klienci

REWELACJA. MNUSTWO SERCA. BRAKOWAŁO TARKI TO PANI REZYDENTKA DOSTARCZYŁA JĄ BARDZO SZYBKO. BYŁA DLA NAS BARDZO WAŻNA, BO MUSIELIŚMY ŚCIERAC OWOCE DLA MAŁYCH DZIECI. DO DZIŚ BARDZO MILE WSPOMINAMY WSPOMINAMY PANIĄ REZYDENTKE. MA ŚWIETNE PODEJŚCIE DO DZIECI. JEST POMOCNA I CUDOWNIE WYKONUJE SWOJĄ PRACĘ. W SKALI OD 1-5 DAJĘ 6
Krzysztof Wiśniewski
BARDZO FAJNY APARTAMENT, ZGODNY Z OFERTĄ, POŁOŻONY W DOŚĆ DOBREJ LOKALIZACJI. ZALEDWIE 5MIN DO SKLEPÓW, KTÓRYCH W OKOLICY BARDZO DUŻO, CZYNNY STOK - POLANA SZYMOSZKOWA TUŻ ZA OKNEM I OCZYWIŚCIE KRUPÓWKI, NA KTÓRE TRAFI SIĘ SPACERKIEM, PODOBNIE JAK NA STOK. MOŻLIWE, ŻE WPADNIEMY TAM JESZCZE RAZ. APARTAMENT PO PROSTU GODNY POLECENIA.
Joanna Frycz